PRAKTICKÉ INFORMACE

Festival se uskuteční za každého počasí! 


 • jak se na festival dostat
 • počasí
 • parkování
 • ubytování
 • vstupenky
 • program
 • děti
 • co si na festival vzít
 • platby u prodejců
 • jídlo a pití na festivalu
 • toalety
 • odpadky

JAK SE NA FESTIVAL DOSTAT

Do Třebíče můžete přijet autobusem, vlakem, autem nebo třeba na kole či dojít pěšky, záleží na tom, odkud se k nám vydáte. :) Jen pamatujte, že Napojení festival bude v sobotu, takže vlakové nebo autobusové spoje mohou být omezené.

Vlakové nádraží je vzdálené cca 15 min chůze od zámecké louky a autobusové nádraží přibližně 9 min.

Pokud chcete využít taxi služby a nechat se k zámecké louce dovézt, vyzkoušejte následující kontakty (prosím berte na vědomí, že za tyto služby neodpovídáme, jsou to pouze tipy pro zjednodušení Vaší cesty):

 • TAXI TŘEBÍČ: +420 776 116 626

 • OK Taxi Třebíč: +420 704 452 402

 • Taxi Třebíč Sovička: +420 725 140 681

 • TAXI KÁGO – TŘEBÍČ: +420 608 884 759


POČASÍ

Náš milovaný festival proběhne za každého počasí! Věříme, že nám počasí bude přát a užijeme si krásný slunečný letní den.


PARKOVÁNÍ

Vjezd na parkoviště "Niva pod zámkem",  na zámecké louce nebude umožněn. Parkoviště bude uzavřeno pro potřeby festivalu.

V případě, že plánujete dorazit na festival autem, máme pro Vás pár tipů, kde nechat zaparkované auto a jak se dostat na festival.

Placené parkování:

 • Parkoviště Komenského náměstí:
  Zdarma od 11:00. Do 11.00 hodin platí - 2 hod. = 30, každá další začatá hodina 50Kč.
 • Parkoviště Vítězslava Nezvala:
  Zdarma od 11:00. Do 11.00 hodin platí - 1 hod. = 10Kč, 2 hod. = 30Kč, každá další začatá hodina 50Kč.
 • Parkoviště Karlovo náměstí:
  Zdarma od  12:00. Do 12:00 hodin platí - 1 hod = 30Kč, 2 hod = 
  80Kč, každá další začatá hodina 50Kč.

Parkování zdarma:

 • Polanka, Gorazdovo Náměstí, P+R Nádražní, Parkoviště Nádražní nebo parkoviště asi 200 m nad zámeckým parkem - příjezdová komunikace po ulici 9.května, na křižovatce na kopci odbočit doleva směrem na Psí útulek, projet okolo garáží až na vyhrazené parkoviště.

Podrobnější informace naleznete na webu: https://www.trebic.cz/parkovani-v-trebici/ds-1316

 Parkoviště v oblasti festivalu
Parkoviště v oblasti festivalu

UBYTOVÁNÍ

V Třebíči najdete celou řadu ubytovacích zařízení, my pro Vás však máme tip, na který byste možná nenarazili a to by byla škoda.

Hotel Zámek Valeč se nachází 15 min od Třebíče a poskytne Vám báječné zázemí v historických nebo moderních pokojích a rodinných apartmánech. Velkolepé wellness centrum s venkovními i vnitřními bazény, vířivkami a saunami si užijete v létě i zimě. Pokud máte rádi krásné a stylové prostředí, Zámek Valeč si Vás získá. Můžete využít některý z jejich pobytových balíčků.

Využijte cestu na festival Napojení a prodlužte si pobyt na Vysočině. Je tu spousta překrásných míst, která můžete objevovat.

Pokud máte raději kempy než hotely, můžete využít Kemp Poušov přímo v Třebíči. 


VSTUPENKY

Vstupenky je možné zakoupit online nejpozději do 19.7.2024 do 18:00. Poté bude, v případě volné kapacity, možnost zakoupit vstup i na místě (hotově nebo kartou).

Pokud jste si zakoupili vstupenku online v předprodeji, po zaplacení Vám na e-mail přišla elektronická vstupenka s QR kódem, který stačí u vstupu ukázat a my si jej načteme.

Nepřišla Vám vstupenka nebo ji nemůžete najít? Nejprve koukněte do složky Spam nebo Nevyžádaná pošta a pokud ji nenajdete ani tam, napište nám na e-mail info@napojenifestival.cz z e-mailové adresy, kterou jste zadali při nákupu a my s Vámi vše vyřešíme.

V případě, že jste si zakoupili DUO VSTUPENKU, přišel Vám pouze jeden QR kód, na základě kterého dostanete daný počet náramků pri vstupu na festival. Pokud nemůžete přijít oba ve stejný čas, domluvte se, aby ten, kdo náramky vyzvedne a prokáže se daným QR kódem, Vám Váš náramek donesl ke vstupu, jakmile dorazíte.


PROGRAM

Věříme, že si na festivalu každý najde to své a zároveň budeme společně sdílet stejný prostor. Co nás vše čeká?

 • Hlavní stage, kde program začíná už v  9:30.
 • Workshopový stan, kde bude probíhat meditace, jóga a řada dalších zajímavých workshopů.
 • Dětský stan pro nejmenší návštěvníky, kde si mohou zacvičit dětskou jógu, zúčastnit se aroma workshopu speciálně pro děti nebo si jen odpočinout, pohrát si nebo si nakreslit obrázek.
 • Stánky s občerstvením a také různými výrobky a předměty tvořenými s láskou

Všechny podrobnosti o programu najdete zde.


DĚTI

Pokud své ratolesti chcete vzít s sebou na festival, jsou u nás vítané. Máme pro ně připravený organizovaný i neorganizovaný program. Mějte však prosím na paměti, že stále jste jejich rodiče a jste za ně tedy plně odpovědní. Jakožto organizátoři festivalu za ně nemůžeme nést odpovědnost. Potřebují-li tedy Váš doprovod do nějaké části areálu, buďte tam, prosím, pro ně.

A co mohou děti a dospívající na festivalu dělat:

 • Pro nejmenší bude připravený dětský stan, kde si mohou za Vašeho doprovodu hrát nebo malovat.


CO SI NA FESTIVAL VZÍT

Jak se říka: "Hlavně dobrou náladu". Pokud zrovna nebudete ve Vašem nejlepším rozpoložení, věříme, že se do něj po vstupu do areálu brzy dostanete.

A teď k těm praktickým věcem. Určitě bude záležet na počasí. "Vysíláme", aby počasí bylo příjemné pro celodenní pobyt venku. Tak vysílejte s námi :)

V případě slunečného počasí doporučujeme pokrývku hlavy, dodržovat pitný režim a případně použít netoxický opalovací krém (např. značky WoodenSpoon nebo Eco by Sonya).

Máte-li piknikovou deku nebo třeba jógovou podložku, určitě ji využijete na sezení nebo polehávání na trávě na louce.
Pokud se Vám chce, můžete si donést i nějakou stoličku nebo kempovací křesílko.

V případě, že by mělo pršet, pravděpodobně uvítáte pláštěnku nebo deštník. Věříme však, že tato varianta nebude třeba.

V areálu budou rozmístěné i lavice a stoly, jejich počet však bude omezený. Vybavte se tedy podle svých preferencí, ať máte maximální pohodlí a festival si naplno užijete.

Pokud nám chcete pomoci ve snižování produkce odpadu, můžete si přinést i vlastní hrnek na kávu nebo kelímek na pití.

A pokud si rádi děláte poznámky, určitě uvítáte i tužku a blok k zaznamenání všeho, co s Vámi bude rezonovat během jednotlivých přednášek.


PLATBY U PRODEJCŮ

Na festivalu nebude žádný speciální platební systém. Pokud si budete chtít koupit něco u našich prodejců, buďte prosím vybavení hotovostí i platební kartou. Někteří prodejci budou přijímat pouze karty, někteří pouze hotovost a u některých si budeme moci vybrat, která metoda je Vám milejší.

Seznam prodejců najdete zde.


JÍDLO A PITÍ NA FESTIVALU

Na festivalu budou různé možnosti občerstvení. Jedno však mají společné, budou to vegetariánské varianty. Věříme, že tyto odlehčené pokrmy uvítáte a budete tak mít možnost se lépe naladit na večerní Ecstatic Dance.

Na festivalu se nebude prodávat alkohol a prosíme abyste do areálu alkohol ani nevnášeli. Požití alkoholu zastírá naše vnímání a my si přejeme, abyste si celý den opravdu užili a načerpali z něj co nejvíc, ať už se jedná o informace a vjemy od přednášejících nebo prožitek z Ecstatic Dance, kterým zakončíme celý den.
Ecstatic Dance bývá rovněž nazýván jako párty bez drog a alkoholu a byla by škoda si tento krásný prožitek nevychutnat naplno. Navíc se v areálu budou pohybovat děti a mladiství a chceme jim dávat příklad toho, že bavit se mohou i bez požití alkoholu nebo jiných látek. Děkujeme, že to respektujete a jste s námi na stejné vlně. 


TOALETY

Důležitá součást festivalu, že?

Může využít městské sociální zařízení v bezprostřední blízkosti areálu festivalu, které Vám budou během festivalu plně k dispozici bez poplatku.

Čistotu zajistí naše paní uklízečka, která o ně bude pečovat ekologickými čistícími prostředky značky Tierra Verde. A my za jejich poskytnutí velmi děkujeme této rodinné české firmě, která je partnerem festivalu. 


ODPADKY

Protože si uvědomujeme, jak důležité je pečovat o Matku Zemi, snažíme se v rámci našich možností minimalizovat odpad, používat čistící prostředky nebo jiné materiály, které jsou k životnímu prostředí šetrné.

V areálu budou kontejnery na tříděný odpad a budeme rádi, když je budete využívat tak, aby to mělo smysl. Pokud nutně nepotřebujete nový kelímek na pití, zkuste využít ten, který jste již použili a pomozte nám odpad minimalizovat co nejvíce je v našich silách.

Přejeme si, abychom si festival všichni užili a zároveň po sobě nezanechali spoušť a tuny vyprodukovaného odpadu. To, jakým způsobem se jako společnost chováme k Zemi, kterou máme tu čest obývat, se nám vrací. Buďme tedy laskaví nejen k lidem, zvířatům, ale i k naší Matičce.

Pokud to cítíte stejně, budeme rádi, když se k nám v tomto duchu připojíte. Děkujeme.