PRAKTICKÉ INFORMÁCIE

 • jak se na festival dostat
 • parkování
 • ubytování
 • vstupenky
 • program
 • děti
 • co si na festival vzít
 • jak na festivalu platit u prodejců
 • jídlo a pití na festivalu
 • toalety
 • odpadky

JAK SE NA FESTIVAL DOSTAT

Do Třebíče můžete přijet autobusem, vlakem, autem nebo třeba na kole či dojít pěšky, záleží na tom, odkud se k nám vydáte. :) Jen pamatujte, že Festival Napojení bude v neděli, takže vlakové nebo autobusové spoje mohou být omezené.

Vlakové nádraží je vzdálené cca 15 min chůzí od zámeckého parku a autobusové nádraží přibližně 9 min.

Pokud chcete využít taxi služby a nechat se k zámeckému parku dovézt, vyzkoušejte následující kontakty (prosím berte na vědomí, že za tyto služby neodpovídáme, jsou to pouze tipy pro zjednodušení Vaší cesty):

 • TAXI TŘEBÍČ: +420 776 116 626

 • OK Taxi Třebíč: +420 704 452 402

 • Taxi Třebíč Sovička: +420 725 140 681

 • TAXI KÁGO – TŘEBÍČ: +420 608 884 759


PARKOVÁNÍ

Vjezd na parkoviště Niva pod zámkem,  na zámeckej louke nebude možné. Pakoviště bude uzavřeno pro potřeby festivalu.

V případě, že plánujete dorazit na festival autem, máme pro Vás pár tipů, kde nechat zaparkované auto a jak se dostat na festival.

Parkování zdarma v neděli:

 • Parkoviště asi 200m nad zámeckým parkem - příjezdová komunikace po ulici 9.května, na křižovatce na kopci odbočit doleva směrem na Psí útulek, projet okolo garáží až na vyhrazené parkoviště.
 • Parkoviště Komenského náměstí
 • Parkoviště Vítězslava Nezvala
 • Parkoviště Karlovo náměstí

Placené parkoviště:

 • Parkoviště Žerotínovo náměstí

Podrobnější informace naleznete na webu: https://www.trebic.cz/parkovani-v-trebici/ds-1316


UBYTOVÁNÍ

V Třebíči najdete celou řadu ubytovacích zařízení, my pro Vás však máme tip, na který byste možná nenarazili a to by byla škoda.

Hotel Zámek Valeč se nachází 15 min od Třebíče a poskytne Vám báječné zázemí v historických nebo moderních pokojích a rodinných apartmánech. Velkolepé wellness centrum s venkovními i vnitřními bazény, vířivkami a saunami si užijete v létě i zimě. Pokud máte rádi krásné a stylové prostředí, Zámek Valeč si Vás získá. Můžete využít některý z jejich pobytových balíčků.

Využijte cestu na Festival Napojení a prodlužte si pobyt na Vysočině. Je tu spousta překrásných míst, která můžete objevovat. Více tipů najdete v našem článku na blogu.

Pokud máte raději kempy než hotely, můžete využít Kemp Poušov přímo v Třebíči. 


VSTUPENKY

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji do 5.8.2023 do 18:00. Poté bude, v případě volné kapaciti, možnost zakoupit vstup i na místě (hotově nebo kartou).

Pokud jste si zakoupili vstupenku v předprodeji, po zaplacení Vám na e-mail přišla elektronická vstupenka s QR kódem, který stačí u vstupu ukázat a my si jej načteme.

Nepřišla Vám vstupenka nebo ji nemůžete najít? Nejprve koukněte do složky Spam nebo Nevyžádaná pošta a pokud ji nenajdete ani tam, napište nám na e-mail propojeni@festivalnapojeni.cz z e-mailové adresy, kterou jste zadali při nákupu a my s Vámi vše vyřešíme.

V případě, že jste si zakoupili balíčky vstupenek Soul-Mate Pack (2 vstupy), Triple Pack (3 vstupy) nebo Suricata Pack (5 vstupů), přišel Vám pouze jeden QR kód, na základě kterého dostanete daný počet náramků. Pokud nemůžete přijít celá skupina ve stejný čas, domluvte se, aby ten, kdo náramky vyzvedne a prokáže se daným QR kódem, Vám Váš náramek donesl ke vstupu, jakmile dorazíte.


PROGRAM

Věříme, že si na festivalu každý nejde to své a zaroveň budeme společně sdílet stejný prostor. Co nás vše čeká?

 • Hlavní program na pódiu od 11:11
 • Vedlejší program ve workshopovém stanu od 12:12, kde bude mimo jiné i program pro děti a dospívající
 • Neorganizovaný dětský koutek pro nejmenší návštěvníky, kde si mohou za Vaší přítomnosti kreslit nebo hrát
 • Stánky s občerstvením a také různými výrobky a předměty tvořenými s láskou
 • Dopřejte si masáž a opečujte svá záda, nohy nebo ruce a šiji díky skvělé masérce Ewě Ohlídalové

Všechny podrobnosti o programu najdete zde.


DĚTI

Pokud své ratolesti chcete vzít s sebou na festival, jsou u nás vítané. Máme pro ně připravený organizovaný i neorganizovaný program. Mějte však prosím na paměti, že stále jste jejich rodiče a jste za ně tedy plně odpovědní. Jakožto organizátoři festivalu za ně nemůžeme nést odpovědnost. Potřebují-li tedy Váš doprovod do nějaké části areálu, buďte tam, prosím, pro ně.

A co mohou děti a dospívající na festivalu dělat:

 • Pro nejmenší bude připravený neorganizovaný dětský koutek - stan, kde si mohou za Vašeho doprovodu hrát nebo malovat

 • Ve workshopovém stanu budou bloky pro děti i jejich rodiče na tato zajištěné Dětským podnikatelským klubem a také zde bude přednáška Tomáše Papršteina na důležité téma Aby se sexuální zneužívání už nikomu nestalo.


CO SI NA FESTIVAL VZÍT

Jak se říka: "Hlavně dobrou náladu". Pokud zrovna nebudete ve Vašem nejlepším rozpoložením, věříme, že se do něj po vstupu do areálu brzy dostanete.

A teď k těm praktickým věcem. Určitě bude záležet na počasí. "Vysíláme", aby počasí bylo příjemné pro celodenní pobyt venku. Tak vysílejte s námi :)

V případě slunečného počasí doporučujeme pokrývku hlavy, dodržovat pitný režim a případně použít netoxický opalovací krém (např. značky WoodenSpoon nebo Eco by Sonya).

Máte-li piknikovou deku nebo třeba jógovou podložku, určitě ji využijete na sezení nebo polehávání na trávě v parku. Pokud se Vám chce, můžete si donést i nějakou stoličku nebo kempovací křesílko.

V případě, že by mělo pršet, pravděpodobně uvítáte pláštěnku nebo deštník. Věříme však, že tato varianta nebude třeba.

V areálu budou rozmístěné i lavice a stoly, jejich počet však bude omezený. Vybavte se tedy podle svých preferencí, ať máte maximální pohodlí a festival si naplno užijete.

Pokud nám chcete pomoci ve snižování produkce odpadu, můžete si přinést i vlastní hrnek na kávu nebo kelímek na pití.

A pokud si rádi děláte poznámky, určitě uvítáte i tužku a blok k zaznamenání všeho, co s Vámi bude rezonovat během jednotlivých přednášek.


JAK NA FESTIVALU PLATIT U PRODEJCŮ

Na festivalu nebude žádný speciální platební systém. Pokud si budete chtít koupit něco u našich prodejců, buďte prosím vybavení hotovostí i platební kartou. Někteří prodejci budou přijímat pouze karty, někteří pouze hotovost a u některých si budeme moci vybrat, která metoda je Vám milejší.

Seznam prodejců najdete zde.


JÍDLO A PITÍ NA FESTIVALU

Na festivalu budou různé možnosti občerstvení. Jedno však mají společné, budou to vegetariánské varianty. Věříme, že tyto odlehčené pokrmy uvítáte a budete tak mít možnost se lépe naladit na večerní Ecstatic Dance.

Na výběr bude thajská kuchyně od Bangkok on Wheels nebo skvělá pizza Frančesko. A nebude chybět něco sladkého od Papi Café.

Můžete si dopřát i vynikající kávu od Cafe Demaris a výborné limonády On Lemon, Camellus nebo třebíčskou ZONku.

Na festivalu se nebude prodávat alkohol a prosíme abyste do areálu alkohol ani nevnášeli. Požití alkoholu zastírá naše vnímání a my si přejeme, abyste si celý den opravdu užili a načerpali z něj co nejvíc, ať už se jedná o informace a vjemy od přednášejících nebo prožitek z Ecstatic Dance, kterým zakončíme celý den. Ecstatic Dance bývá rovněž nazýván jako párty bez drog a alkoholu a byla by škoda si tento krásný prožitek nevychutnat naplno. Navíc se v areálu budou pohybovat děti a mladiství a chceme jim dávat příklad toho, že bavit se mohou i bez požití alkoholu nebo jiných látek. Děkujeme, že to respektujete a jste s námi na stejné vlně. 


TOALETY

Důležitá součást festivalu, že?

Přímo v areálu budou mobilní toalety a umyvadla. Kdo však preferuje "klasické toalety", může využít městské sociální zařízení v bezprostřední blízkosti areálu festivalu v uličce Nad Zámkem, které Vám budou během festivalu plně k dispozici bez poplatku.

Čistotu zajistí naše paní uklízečka, která o ně bude pečovat ekologickými čistícími prostředky značky Tierra Verde. A my za jejich poskytnutí velmi děkujeme této rodinné české firmě, která je partnerem festivalu. 


ODPADKY

Protože si uvědomujeme, jak důležité je pečovat o Matku Zemi, snažíme se v rámci našich možností minimalizovat odpad, používat čistící prostředky nebo jiné materiály, které jsou k životnímu prostředí šetrné.

V areálu budou kontejnery na tříděný odpad a budeme rádi, když je budete využívat tak, aby to mělo smysl. Pokud nutně nepotřebujete nový kelímek na pití, zkuste využít ten, který jste již použili a pomozte nám odpad minimalizovat co nejvíce je v našich silách.

Přejeme si, abychom si festival všichni užili a zároveň po sobě nezanechali spoušť a tuny vyprodukovaného odpadu. To, jakým způsobem se jako společnost chováme k Zemi, kterou máme tu čest obývat, se nám vrací. Buďme tedy laskaví nejen k lidem, zvířatům, ale i k naší Matičce.

Pokud to cítíte stejně, budeme rádi, když se k nám v tomto duchu připojíte. Děkujeme.